FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Szanowni Gracze,
wychodząc Wam naprzeciw, przygotowaliśmy zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących gier escape-terenowych QUITZONE.
Gdyby informacje zawarte w poniższym FAQ nie do końca rozwiały Wasze wątpliwości, pozostajemy do dyspozycji za pośrednictwem kanałów podanych w zakładce “Kontakt”.

I. Pytania ogólne

QUITZONE to rozgrywki terenowe będące hybrydą gier typu „escape room” oraz „podchodów”.

To rozrywka dla każdego! Nie trzeba być pasjonatem zagadek, czy łamigłówek, żeby miło spędzić czas w niecodziennym otoczeniu w gronie najbliższych.

Tak, rozgrywki QUITZONE odbywają się w 100% na świeżym powietrzu. Każda zgier posiada jednak liczne zadaszenia.

Najlepszy! Niecodzienne otoczenie, świeże powietrze, doborowe towarzystwo i niemały wysiłek dla głowy – czego chcieć więcej? 🙂

Na chwilę obecną QUITZONE funkcjonuje tylko w Łodzi.

II. Rozgrywki

Rozgrywki są zaprojektowane z myślą o każdym rodzaju Gracza – od osób, które rozpoczynają swoją przygodę z rozgrywkami outdoor’wymi, po pasjonatów tego typu zabawy. Warto wziąć pod uwagę, że rozgrywka po zmroku może być większym wyzwaniem.

120 minut to czas, jaki uzyskujecie na rozwiązanie wszystkich zagadek i ukończenie całej misji. Ostateczny czas gry jest uzależniony od tego, jak poradzicie sobie z poszczególnymi zadaniami. Zatem może okazać się, że ukończycie grę chwilę przed wyznaczonym czasem.

Przede wszystkim ubiór powinien być wygodny, nie ograniczać waszych ruchów i nie bać się ewentualnego zadrapania. Strój należy również dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Nie ma takiej potrzeby. Niezbędny ekwipunek (w tym latarki) zapewnia QUITZONE.

Rozgrywki odbywają się na świeżym powietrzu, jednak w skład przygotowanej scenografii wchodzą również różnego rodzaju zadaszenia. Także delikatny deszczyk nie stanowi przeszkody. Tylko podczas znaczącego załamania pogody sugerujemy przełożenie terminu rozgrywki.

Kontakt z obsługą odbywa się za pomocą krótkofalówki, która wchodzi w skład ekwipunku, który pobieracie z wyznaczonego (w mailu potwierdzającym dokonanie rezerwacji) miejsca przed startem gry.

Robienie zdjęć lub nagrywanie jest surowo zabronione podczas rozgrywki. Odpowiedni moment na pamiątkowe zdjęcie jest po rozgrywce.

III. Rezerwacje

Rezerwacja rozgrywki odbywa się za pośrednictwem strony internetowej quitzone.pl – na stronie głównej należy wybrać interesujący nas scenariusz, a następnie, na podstronie odpowiedniej rozgrywki, przejść do kalendarza dostępnych terminów. Po wyborze odpowiedniego terminu/godziny gry postępować zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami. Po prawidłowym dokonaniu rezerwacji na wskazany adres mailowy zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji oraz instrukcją do gry.

Oczywiście! Anulowanie rozgrywki jest możliwe (drogą telefoniczną lub mailową) maksymalnie sześć godzin przed jej planowanym rozpoczęciem. W przypadku braku informacji o chęci anulowania gry zostanie naliczona opłata w wysokości 50% ceny rozgrywki.

Prosimy o przekazanie informacji o chęci anulowania rezerwacji drogą telefoniczną (jeden z podanych numerów w zakładce „kontakt”) lub mailową.

Tak – na wskazany podczas procesu rezerwacji adres mailowy zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji rozgrywki, szczegółowymi informacji dotyczącymi rezerwacji oraz instrukcją do gry. W przypadku, gdy wiadomość nie dotrze, prosimy o informację (drogą telefoniczną lub mailową).

Płatność za rozgrywkę odbywa się po jej ukończeniu, na miejscu. Możliwa jest płatność gotówką lub kartą/BLIKiem.