FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Szanowni Państwo, Szanowni Gracze!

Celem ułatwienia Państwu zapoznania się z QUITZONE i typem rozrywki, którą z wielką radością dla Państwa tworzymy, przygotowaliśmy całą listę odpowiedzi na najczęściej pojawiające się ze strony Uczestników pytania.

Postaraliśmy się odpowiedzieć na nie w sposób możliwie najbardziej wyczerpujący i rzetelny, jednak nie chcieliśmy, aby ich przejrzystość ustąpiła natłokowi bardziej zindywidualizowanych odpowiedzi.

W przypadku, gdyby tylko mieli Państwo do nas dodatkowe pytania lub sugestie dotyczące tych niżej umieszczonych – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

DZIAŁY:

I. PYTANIA OGÓLNE
II. REZERWACJE
III. SKLEP INTERNETOWY
IV. ROZGRYWKI
V. PODCZAS GRY

Quitzone, to rozgrywki bazujące na formule popularnych escape-room’ów. Jednak ciężko tu mówić o pokojach, jako pomieszczeniach sensu stricte. Każda rozgrywka znajdująca się obecnie w repertuarze naszej działalności to gra terenowa. Sama formuła również różni się znacząco od pokoi zagadek, w których gracze są zamykani celem wydostania się z nich. W Quitzone czeka na Was również szereg zagadek i zadań do wykonania, jednak wszystko odbywa się na otwartym w terenie, który w każdym momencie możecie opuścić.

Dla każdego! Dla dużego i małego! Dla rodzin, paczek przyjaciół i firmowych ekip! Rozgrywki, które budujemy w żaden sposób nie są dedykowane konkretnej grupie osób. To rozrywka tworzona z myślą o wszystkich! Nieistotne, czy jesteście początkującymi graczami, czy escape-room’owymi wyjadaczami. Na każdego czeka tutaj świetna zabawa i moc wyzwań!

Jak najbardziej. Wszystkie obecnie funkcjonujące rozgrywki (Cartel oraz Transport) odbywają się na świeżym powietrzu. Oczywiście, czekają na Was różnego rodzaju zadaszenia, schowki i altany, pod którymi można schronić się w razie przelotnego deszczyku lub odpoczynku od kąpieli słonecznej. Jednak naszą główną domeną jest właśnie budowa gier escape-terenowych. Klasyczne pokoje zagadek zostawiamy póki co innym.

Ooooooo tak! Jak najbardziej! QUITZONE, to wręcz wyśmienity pomysł na aktywny wypoczynek w gronie rodziny, przyjaciół, czy paczki z pracy! Oprócz wspaniałej pożywki dla Waszych umysłów – łamigłówek, zagadek i zadań wymagających pomysłowości, to również idealne rozwiązanie na integrację, wymagającą współpracy rozrywkę w grupie. Szczypta zdrowej rywalizacji także Was nie ominie!

Absolutnie tak! QUITZONE jest w pełni legalnie działającą firmą. Na życzenie klienta wystawiamy fakturę, zaś wszystkie pozostałe grupy, po odbyciu rozgrywki, otrzymują paragon fiskalny od obsługującego ich Mistrza Gry.

Oczywiście! Chcąc sprostać różnorodnym oczekiwaniom, dotyczącym przede wszystkim harmonogramu odbywających się gier, do każdej rezerwacji firmowej podchodzimy indywidualnie. Jeżeli jesteście zainteresowani organizacją imprezy firmowej w QUITZONE, zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową!

Tak, na chwilę obecną funkcjonujemy tylko w Łodzi (choć marzenia mamy wielkie) – geograficznym centrum Polski. Dojazd do nas jest wręcz idealny z (prawie) każdego punktu na mapie naszego kraju. Jeśli macie tylko trochę czasu – wsiadajcie na rower, skuter, w samochód i podążajcie trasą A1/A2/S8/S14 i wszystkimi innymi drogami w naszym kierunku! Łodzianie mają nas pod nosem, a na całą resztę czekamy z utęsknieniem!

W bardzo prosty sposób! Rezerwacje rozgrywek QUITZONE przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem naszej strony internetowej – tej, na której właśnie się znajdujesz. Aby dokonać rezerwacji na wybrany scenariusz, jedyne co musisz zrobić to wejść w jego zakładkę (stronę) i zaraz pod opisem gry, kliknąć przycisk “ZAREZERWUJ ROZGRYWKĘ”. Po kliknięciu Twoim oczom powinien ukazać się bardzo prosty i intuicyjny formularz rezerwacyjny, a swoją przygodę zaczniesz od wybrania terminu rozgrywki.

Dokonanie rezerwacji w naszym systemie bookingowym jest w pełni bezpłatne. Oczywiście nie wiąże się to z absolutnym brakiem odpowiedzialności. Zgodnie z Regulaminem musisz się zastosować do jednej prostej zasady, o której troszkę niżej (pkt “Anulowanie rozgrywki”). Płatność za rezerwację, a w efekcie rozgrywkę, odbywa się w formie gotówki, po ukończeniu gry. 

Niezależnie od formy posiadanej przez Ciebie karty upominkowej, koniecznie wykorzystaj ją w procesie rezerwacji terminu! Po wybraniu dogodnego terminu, uzupełnieniu danych kontaktowych, w zakładce “Płatność” czeka na Ciebie specjalne pole do wypełnienia. Na pewno zauważysz. W przypadku, gdyby kod nie chciał się aktywować, niezwłocznie skontaktuj się z nami! W chwilę przeprowadzimy weryfikację (nie, nie usłyszysz beznadziejnego automatu i miliona numerków do wyboru) Twojego bonu i rozwiążemy problem w mgnieniu oka!

Chwilkę, maksymalnie 5 minut, po przejściu przez proces rezerwacji gry, na Twoją skrzynkę mailową powinna przyjść wiadomość potwierdzająca dokonanie rezerwacji w naszym systemie. To bardzo ważna wiadomość! Będą znajdować się w niej wszystkie szczegóły dotyczące Twojej rezerwacji, ale co najważniejsze – instrukcja do rozgrywki, która będzie niezbędnym elementem przystąpienia do gry. To parę zdań, które w bardzo prosty i klarowny sposób pozwoli Wam zacząć grę bez zbędnych problemów i nieporozumień.

Ojojoj! Zaczekaj jeszcze 2-3 minutki. W międzyczasie możesz sprawdzić, czy wiadomość nie trafiła do spam’u lub jakiś filtr nie przekierował jej do kosza. Nic z tych rzeczy? W takim razie łap za telefon i skontaktuj się z nami! Sprawdzimy, czy Twoja rezerwacja zapisała się w naszym systemie i zrobimy tak, aby w chwil parę mail potwierdzający trafił do Szanownego Odbiorcy.

Jeśli dojdzie do sytuacji, w której, jako ekipa, zmuszeni będziecie odwołać rezerwację, możecie to zrobić na parę sposobów, ale jest jedna główna, najważniejsza zasada. Serio! Nie może to być później niż 6h przed zarezerwowanym terminem gry. Niezależnie od sytuacji, zmuszeni będziemy pobrać od Was 50% kwoty od podstawowej ceny gry (za grupę 2-4 osób) na poczet zaliczki za niewykorzystaną rozgrywkę i blokadę terminu. Do sześciu godzin wcześniej macie pełną dowolność! Rezerwację anulować możecie za pośrednictwem wiadomości e-mail, w odpowiedzi na maila potwierdzającego dokonanie rezerwacji lub telefonicznie. 

Różnica, między bonami podarunkowymi, a voucherami QUITZONE jest bardzo prosta! Bony, to karty upominkowe o określonym nominale, nieprzypisane do żadnej z rozgrywek. Wykorzystując je podczas procesu rezerwacji terminu dowolnej gry – jej cena zostaje obniżona o określoną kwotę, widniejącą na bonie. Vouchery, w przeciwieństwie do bonów, są przypisane do konkretnych scenariuszy i zapewniają pełną rozgrywkę, bez potrzeby dopłacania. Na chwilę obecną, w sprzedaży posiadamy tylko te, zapewniające pełną grę dla grupy od 2 do 4 graczy. Vouchery nie posiadają również nadrukowanego nominału, ani wartości.

Nie. Vouchery i Bony podarunkowe nie łączą się ze sobą, ani z innymi promocjami QUITZONE.

Zdecydowanie! Wszystkie karty upominkowe, tj. bony podarunkowe oraz vouchery, wykonujemy ręcznie, we własnym zakresie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Oprócz tworzenia rozgrywek, kochamy również projektowanie wzornicze! Chcąc zakupić komuś prezent w tej formie, możesz być pewny, że to prezent z najwyższej półki. Dlaczego? Ponieważ nie jest to zadrukowana z dwóch stron kartka włożona w kopertę. To małe dzieła sztuki, zaprojektowane przez nas od zera, w zakres, których wchodzą dobrane specjalnie materiały, techniki znakowań (laserowych i mechanicznych) oraz uszlachetnień. Efektem jest, z ręką na sercu, gadżet, który robi wrażenie!

W naszym sklepie do wyboru masz trzy podstawowe metody płatności: przelew tradycyjny, płatności błyskawiczne oraz płatność za pobraniem. Istnieje również możliwość odbioru osobistego zamówienia. Płatności błyskawiczne realizowane są za pośrednictwem systemu Przelewy24, co daje możliwość uiszczenia opłaty za zamówienia w prawie każdy możliwy sposób. Od opcji tj. Apple Pay po szereg banków funkcjonujących na terenie Polski.

Przewidywany czas wysyłki zamówienia wynosi od 24 do 48 godzin, od momentu złożenia zamówienia. Zazwyczaj staramy się realizować zamówienia na bieżąco i jeśli tylko jest to możliwe – wysyłać je jeszcze tego samego dnia (oczywiście po zaksięgowaniu wpłaty), w którym zamówienie zostało złożone. A wszystko po to, aby następnego dnia było już u Ciebie! Przesyłki realizujemy wyłącznie za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Na specjalne życzenie, zamówienie możemy nadać za pośrednictwem Poczty Polskiej, jednak opłata, względem kuriera, pozostaje bez zmian.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn chcesz zwrócić voucher lub bon podarunkowy QUITZONE – masz do tego pełne prawo. Pamiętaj jednak, że nie może on nosić żadnych znamion użytkowania, tj. jego estetyczne walory nie mogą ulec pogorszeniu, zaś plomba holograficzna nie może być zerwana, ani w żaden sposób naruszona. W innym przypadku uznajemy, że zaistniał dostęp do unikatowego kodu, klasyfikujący voucher lub bon, jako wykorzystany. Słowem: zamówienie musi wrócić do nas w takiej samej kondycji, w jakim zostało Ci dostarczone. Formularz niezbędny do zwrotu znajdziesz w naszym Regulaminie Sklepu Internetowego (zał. nr 2), dostępnym pod tym linkiem lub w stopce strony. Jeśli zaś z jakichś przyczyn chcesz reklamować produkt – skontaktuj się z nami (“Kontakt”) i opisz sytuację. Postaramy się zrobić wszystko, aby rozwiązać problem bez marnowania Twojego czasu. W przypadku, gdy problem okaże się bardziej rozległy – skorzystaj z formularza reklamacyjnego, który znajdziesz również w naszym Regulaminie (zał. nr 1).

Odpowiedzieć nam na to pytanie jest niezwykle trudno, ponieważ poziom trudności to tak naprawdę sprawa bardzo indywidualna. Mimo wszystko, będąc zobowiązanymi do udzielenia odpowiedzi na postawione pytanie, odpowiadamy: średniozaawansowany. Budując nasze gry, zawsze mamy na względzie całe spektrum osób, które nas odwiedza. Zdajemy sobie sprawę, że początkujący muszą bawić się świetnie i nie mogą być zmuszeni do ciągłego zadawania pytań Mistrzowi Gry, zaś ci zaawansowani muszą wyjść równie usatysfakcjonowani! Zadanie to jest niezwykle dla nas trudne, dlatego poziom trudności naszych gier modulujemy na bieżąco prowadząc stałą obserwację Graczy tak, aby nigdy nie było za łatwo, ani za trudno.

Każda rozgrywka posiada przypisaną do scenariusza maksymalna liczbę graczy. Zwyczajowo górną granicą jest liczba sześciu osób uczestniczących jednorazowo, w formie zorganizowanej grupy, w jednej grze. Jednak! …niejednokrotnie dostajemy od Was pytania: “Czy dałoby radę przyjechać w siedem osób?” Z naszej strony? Nie ma żadnego problemu! Musicie tylko pamiętać, że gwarancję wspaniałej zabawy zapewniamy do regulaminowej liczby przypisanej do danej gry, a to wszystko z troski o Wasze wrażenia.
(!) Każdy przypadek ponadregulaminowej liczby uczestników ustalany jest indywidualnie, przed dokonaniem rezerwacji.

To pytanie również sprawia nam problem z jednoznaczną odpowiedzią. Każda pora dnia posiada swój wyjątkowy klimat. Osoby lubiące poranne zmagania zapewne zastaną jeszcze poranną rosę i świeżutkie powietrze. Gracze lubujący się w popołudniowych rozgrywkach swoje zmagania prowadzić będą przy akompaniamencie pełnego słońca i zazwyczaj – pełnej widoczności. Grupy, które swoją rozgrywkę zaczną wieczorną porą, zastaną piękny zachód słońca, którego snopy umilać będą grę. Po jego zajściu – niech spodziewają się dodatkowego dreszczyku emocji w całkowitej ciemności. Warto zaznaczyć, że rozgrywki rozpoczynające się po zmroku są zdecydowanie trudniejsze!

Przede wszystkim tak, aby czuć się dobrze. Najlepiej luźno, żeby ubranie nie krępowało ruchów i nie bało się ewentualnej zadry lub ubrudzenia. Do czynienia mamy tutaj z grami na świeżym powietrzu, w lasku, krzakach i zaroślach. Nie ominie Was piach, ziemia, małe błotko i zalegająca gdzieniegdzie woda. Rozgrywki QUITZONE to na pewno nie survival, ale sterylne pomieszczenie również. Najlepszy ubiór będzie taki, jak na działkę – wygodnie i stabilnie.

Nie, 120 minut, czyli dwie godziny zegarowe to maksymalny czas na pokonanie przez Was wszystkich zadań i dotarcie do końca gry. Ile zajmie Waszej grupie przejście rozgrywki? Choć dokładamy wszelkich starań, aby wypełnić Wam ten czas w 100%, to nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu czynników mających ogromny wpływ na Waszą grę. Odpowiedź na to pytanie jest równie trudna do udzielenia. Tak naprawdę wszystko zależy od Was i po prostu… aury dnia! Ale to nie są zawody, tu gra toczy się przede wszystkim o spędzenie czasu w możliwie najprzyjemniejszy sposób.  Chyba, że faktycznie traktujecie tę formę rozrywki jako małe zawody! Czemu nie!? Nie przedłużając, standardowy czas to od 1h45min do 2h zabawy, wypchanej po brzegi atrakcjami.

Pogoda to bardzo ważny czynnik podczas rozgrywki, ale to Wy zadecydujecie jaki, de facto, będzie miała na nią wpływ. Aura, która przez domowe okno wygląda na nie do końca odpowiednią, w rzeczywistości może tylko podkręcić klimat… Deszczowy las równikowy, w którym ukryta jest kryjówka kolumbijskiego kartelu brzmi jak z filmu, a upalna meksykańska sawanna? Równie dobrze! Zabawa w QUITZONE odbywa się bez względu na warunki atmosferyczne. Wyłączając oczywiście sytuacje zagrażające zdrowiu lub, co gorsza, życiu uczestników. W takiej sytuacji rozgrywki są odwoływane lub przerywane bez zastanowienia.

Absolutnie! Cały potrzebny ekwipunek, niezbędny do uczestnictwa w grze, dostaniecie od nas na samym początku rozgrywki. Dotyczy to również, ale i przede wszystkim latarek. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre latarki są dużo mocniejsze, ale rzecz w tym, że nasze, dedykowane scenariuszom, poprzez swoje dostosowanie do scenariuszy, podkręcają klimat, a nie odzierają z niego.

Każda z rozgrywek, na swojej dedykowanej stronie ze szczegółowym opisem scenariusza, posiada również zakładkę dotyczącą czynników, które wykluczają danego gracza z uczestnictwa w grze. Najczęściej, ze względu na charakter rozgrywek terenowych, są to rzeczy związane z fobiami, tj. arachnofobią, entomofobią (w trakcie rozgrywek możecie napotkać owady i pająki występujące tylko i wyłącznie w swoim naturalnym środowisku), czy klaustrofobią. Ze względu na swoją specyfikę, ukształtowanie terenu rozgrywek, rodzaje przejść i przesmyków, gry nie są dostosowane do gry dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Odradzamy również uczestnictwa w grze kobietom w zaawansowanej ciąży.

Bardzo nam zależy, aby każda osoba odwiedzająca QUITZONE wykorzystała swój czas w maksymalnie odprężający i relaksujący sposób. Dlatego zasadom obowiązującym każdego gracza w trakcie rozgrywki, ale i całego pobytu na terenie QUITZONE, powinna przyświecać przede wszystkim kultura osobista. Pamiętajcie – istnieje ogromna szansa, że podczas Waszej rozgrywki, inna grupa zmaga się z masą zadań uczestnicząc w innym scenariuszu. Nawet, gdyby zdarzyło się, że jesteście obecnie jedyną grupą “w terenie”, niestety nie znajdujemy się w próżni. Dookoła znajdują się inne zabudowania w tym prywatne posesje, a w nich odpoczywający lub pracujący ludzie. Co prawda nie jest do nich najbliżej, więc i Wy będziecie mieli swobodę, ale mimo wszystko, dźwięk uwielbia szarżować po otwartej przestrzeni.  Stąd mamy do Was ogromną prośbę – w trakcie gry porozumiewamy się w sposób, po prostu, normalny. Nie krzyczymy i nie werbalizujemy w sposób ponadnormatywny inwektyw i wyrazów ubogacających nasz piękny język. Oczywiście, nie będziemy wspominać o nieśmieceniu, specjalnym wykraczaniu poza teren rozgrywki, niestosowaniu się do znaków ostrzegawczych i informacyjnych, nieniszczeniu scenografii, ale przede wszystkim – niestosowaniu się do poleceń Mistrza Gry. Po prostu zachowujmy się jak ludzie – uwierzcie, że i Wy odczujecie większy komfort, zadowolenie, a przede wszystkim immersję!

Czym różni się start rozgrywki w QUITZONE od popularnych pokoi zagadek, czy każdej innej rozrywki? A no, jest różnica i to znacząca! Począwszy od Waszego przyjazdu na parking, wszystko odbywa się bez naszego udziału. Chyba, że akurat sytuacja zmusi nas – obsługę – do osobistego powitania. Jedno jest pewne. Grę rozpoczynacie sami od podpisania Oświadczenia, w którym własnoręcznym podpisem potwierdzacie znajomość Regulaminu. Następnie, pobieracie ekwipunek, w tym radio do kontaktu z Mistrzem Gry i zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez Mistrza Gry, podążacie za kierunkowskazami prowadzącymi do startu. Po dotarciu do punktu startowego, zgłaszacie swoją gotowość, zapoznajecie się ze wstępem fabularnym i ruszacie na prawdziwą przygodę!

Podczas rozgrywki, w każdym jej momencie, do Waszej dyspozycji będzie Mistrz Gry, który najpierw Was powita, a następnie dołoży wszelkich starań, aby jak najlepiej poprowadzić Was przez rozgrywkę. Co najważniejsze – bez przerwy będzie czuwał nad Waszymi poczynaniami, postępami oraz uciekającym czasem. Jeśli tylko będziecie mieli jakiekolwiek pytania dotyczące rozgrywki, zagadek lub podpowiedzi, jego obowiązkiem będzie udzielenie Wam odpowiedniej wskazówki. Dlatego nie bójcie się zadawać pytań, ale i informować go o każdej niedogodności lub problemie. Mistrz Gry jest ostatnią osobą, która będzie ingerowała w Waszą rozgrywkę bez potrzeby. Gdy Wasza gra będzie iść zgodnie ze scenariuszem, a Wasze przemieszczanie po lokacjach zgodnie z harmonogramem – zapewne usłyszycie (i zobaczycie) się dopiero po ukończeniu gry.

Gry escape-terenowe QUITZONE, oprócz wciągających fabuł i realistycznej scenografii to również niecodzienne zagadki i zadania! Aaaaaaa jak! Oczywiście my, ze swojej strony, nie ingerujemy w Waszą rozgrywkę. Chyba, że poświęcony przez Was czas na jedno zadanie/zagadkę przekracza przeznaczony na nie czas. Wtedy Mistrz Gry skontaktuje się z Wami i zaproponuje asystę w mniejszym lub większym zakresie. Rozumiemy i wręcz szanujemy, jeśli zdecydujecie się na próbę przejścia gry bez aktywnego uczestnictwa Mistrza, jednak musicie liczyć się z faktem, że w momencie, gdy ostatnie ziarnko piasku w klepsydrze przekroczy dyszę i opadnie na dno – prowadzący Waszą grę będzie zmuszony ją przerwać, bez pełnego ukończenia scenariusza.

Każda rozgrywka, w której będziecie uczestniczyć, posiada jasno wyznaczony teren oraz ścieżki, po których będziecie się poruszać. Dodatkowo napotkacie na niejeden kierunkowskaz lub znak informacyjny. Oczywiście wszystko rodem ze świata, w którym aktualnie będziecie się znajdować! W żaden sposób nie musicie się martwić stratą czasu na bezsensowne błądzenie po terenie. Nie pozwolimy na to, aby Waszemu skupieniu i immersji stanęła na drodze dezorientacja związana z poruszaniem się po planszy.

Każdy ze scenariuszy QUITZONE toczy się według autorskiej fabuły, która towarzyszy wykonywanym przez Was zadaniom i łamigłówkom. Czy musicie się martwić o to, że przeoczycie zakończenie? Absolutnie! Każda gra kończy się jasnym sygnałem. Nie musicie się niczym przejmować i odwracać swojej uwagi. Wraz z zakończeniem rozgrywki usłyszycie w krótkofalówce informację ze strony Mistrza Gry i prośbę o udanie się do wyjścia z rozgrywki.

Pragniemy poinformować, że nasza strona wykorzystuje Cookies. Jeśli tylko chcesz, możesz je wyłączyć w ustawieniach swojej przeglądarki.